Naujienos

Header 2 tituline

Stojančius po 10 ir 12 klasių kviečiame mokytis šių specialybių:
 
 
Nemokamas mokslas ir profesija - vos per 1 metus!

Transporto ir verslo skyrius

EKSKURSIJA „PASIVAIKŠČIOJIMAI PO VILNIAUS SENAMIESTĮ“

Mokiniai pagal pagal projektą „Saugesnė mokslo metų pradžia“ aplankė Chodkevičių rūmus

Chodkevičių rūmų ansamblis stovi pačiame Vilniaus senamiesčio centre, netoli Rotušės aikštės. Reprezentacinis vakarų korpuso fasadas yra viena ryškiausių Didžiosios gatvės dominančių.

Jau XVI a. rūmų teritorijoje stovėjo mūriniai pastatai. XVI—XVII a. sandūroje Chodkevičiai jų vietoje pastatė įtvirtintą miesto rezidenciją su vidiniu kiemu ir bokštais. XVII-XVIII a. rūmai buvo plečiami, kelis kartus perstatyti po gaisrų ir karų. 1754–1762 m. rūmai rekonstruoti pagal architekto A. Virenerio projektą, XIX a. pirmoje pusėje (apie 1825–1834) dar kartą perstatyti, greičiausiai architekto Tomo Tišeckio. Po šios rekonstrukcijos rūmų architektūra įgavo vėlyvojo klasicizmo formas. Buvo suformuotas reprezentacinis vidinis kiemas, apsuptas keturių korpusų. Nuo to laiko nedaug tepakitę Chodkevičių rūmai ir šiandien yra vienas stilingiausių vėlyvojo klasicizmo ansamblių Vilniuje ir visoje Lietuvoje.

Vilnius XIX a. dailininkų paveiksluose ir šiandien

Iš Vilniaus paveikslų galerijoje eksponuojamų dailės kūrinių nesunku buvo sivaizduoti, kaip XIX a. atrodė apleista ir nykstanti Žemutinė pilis, miesto gynybinė siena, Subačiaus vartai, Dominikonų ir Didžioji gatvės. Susidėję į aplankus kūrinių reprodukcijas, ėjome į ekskursiją, bandydami atsekti, kas nuo to laiko pasikeitė ir kas išliko.

Epocha ir asmenybės – Laurynas Gucevičius

Vilniaus paveikslų galerijoje eksponuojamuose dailės kūriniuose galėjome pamatyti Lauryno Gucevičiaus suprojektuotų pastatų: Verkių rūmų ansamblį, Vilniaus katedrą. Keliaudami po Vilniaus senamiestį ieškojome vietų, menančių didį klasicizmo epochos architektą.

http://www.ldm.lt/LDM/Chodkeviciu_rumai.htm#PASTATAS

Socialinė pedagogė Irina Krupovič